Milyen a jó névjegykártya?
2018. május 14. – Müller Péter (The Business)
Annak ellenére, hogy az okostelefonok és a közösségi média aranykorában élünk, a tradicionális névjegykártyák továbbra is elengedhetetlenek az üzleti életben. Egy komoly üzletember vagy vállalkozó nem létezhet minőségi névjegykártya nélkül. Ezek a kis kártyák gyakran előkerülnek üzleti reggeliken, tárgyalásokon és véletlen találkozások alkalmával, és sokszor az első benyomást is ezek alapján alakítjuk ki egymásról. Egy olcsónak tűnő, túlzsúfolt névjegykártya azonban ártalmas lehet az imázsunkra.
Ahhoz, hogy elkerüljük ezt a hibát, érdemes szem előtt tartani néhány alapvető szabályt:
1. Lényegretörő információk: A névjegykártyának nem az a célja, hogy minden elképzelhető információt tartalmazzon rólunk vagy a vállalkozásunkról. Egy név, cégnév, logó, titulus, email cím és telefonszám bőségesen elég kell, hogy legyen. Esetleg egy frappáns szlogen is elfér.
2. Szellős elrendezés: Ne zsúfoljuk túl a névjegykártyát. Gyakran látni, hogy egy névjegykártya tele van írva számtalan különböző információval, vagy épp túl nagy betűtípussal van nyomtatva. Maradjon kissé szellős a névjegy, hogy könnyen olvasható és esztétikus maradjon.
3. Arculat összhangja: A névjegykártya legyen összhangban a cég arculatával. Ha egy prémium márka képviselője vagy tulajdonosa vagy, és a fekete-fehér színek dominálnak az arculatban, ne egy Times New Roman betűstílusú, élénk kék színű névjegykártyát terveztess.
4. Minőségi anyag: A papír minősége rendkívül fontos. Még a legszebb dizájnt is tönkreteheti egy olcsó, rossz minőségű papír. Kerüld a 350 grammosnál vékonyabb papírt.
5. Ne légy spórolós: Ne próbálj meg túl sokat spórolni a névjegykártya készítésén, mert annak az eredménye is olcsó lesz. Egy 40-50 és egy 100-120 forintos névjegy között szembetűnő a minőségbeli különbség. Érdemes néhány ezer forinttal többet befektetni a minőség érdekében.
6. Gondoskodj a névjegykártyákról: Ha már készen van a tökéletes névjegykártyád, minden találkozó előtt győződj meg arról, hogy nem gyűrődtek-e össze. Egy gyűrött névjegykártya szinte rosszabb, mintha nem is lenne.
Végül egy hasznos tanács: amikor névjegykártyát cserélsz, mindig olvasd el a kapott kártya tartalmát. Ezzel tiszteletet mutatsz a másik fél iránt, könnyebben megjegyzed a partner nevét, és gyorsan megtudhatsz néhány fontos információt róla.
Egy jól megtervezett, minőségi névjegykártya sokat elárul rólad és vállalkozásodról. Fektess időt és energiát a megfelelő névjegykártya elkészítésébe, hogy az első benyomás mindig pozitív legyen.
Érdekel, miben tudunk segíteni?
Vedd fel velünk a kapcsolatot vagy töltsd ki rövid kvízünket!